Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności serwisu Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu
Wstęp Deklaracji
Publiczna Szkołą Podstawowa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2020-09-01
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-01
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Strona posiada następujące ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnościami:
1. wyróżnienie odnośników,
2. zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF są dostępne cyfrowo w całości,
3. część z opublikowanych zdjęć posiada opis alternatywny, mający charakter promocyjny,
4. strona posiada wersję kontrastową,
5. strona posiada możliwość zmiany rozmiaru tekstu,
6. strona ma widoczny fokus.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia 2020-09-01. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony Internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu Jarosław Poźniak, adres poczty elektronicznej szkola@pspbezrzecze.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisana zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie Informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czyn termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności me jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich .
Dostępność architektoniczna
Siedziby Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu:
• przy ul. Górnej 3
• przy ul. Koralowej
spełniają podstawowe wymagania zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom z niepełnosprawnościami.
W zakresie dostępności architektonicznej :
l. przestrzenie komunikacyjne budynków są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma - korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa — podjazdy),
2. instalacja urządzeń lub zastosowanie środków technicznych i rozwiązania architektoniczne
3. w budynku umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń (rampy podjazdowe),
4. informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku jest zapewniona w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy (tablice informacyjne, portier, obsługa),
5. zapewniony jest wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego (poinstruowani pracownicy portierni i obsługi),
6. osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób zapewnione są (oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji);
W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej:
l. zapewnienie komunikacji ze szkołą na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami w formie określonej w tym wniosku - pracownik schodzi do klienta po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą lub bezpośrednio przez portiera o konieczności obsługi klienta z niepełnosprawnością mchową w pomieszczeniu zlokalizowanym przy wejściu do budynku.