W dniu 21 listopada 2024 r. grupa 0c brała udział w warsztatach z tworzenia w gipsie. Dzieci z mamą jednego z uczniów formowali a następnie malowali stworzone przez siebie figurki.
Małgorzata Kwiatkowska
W dniu 21 listopada 2024 r. grupa 0c brała udział w warsztatach z tworzenia w gipsie. Dzieci z mamą jednego z uczniów formowali a następnie malowali stworzone przez siebie figurki.
Małgorzata Kwiatkowska
7 listopada klasa 7c oraz klasa 7a pojechała na wycieczkę do filharmonii na spektakl o nazwie „Jakby co?”.
Koncert tworzony jest przez młodzież i ma na celu edukację młodzieży na temat szkodliwości hejtu oraz budowaniu środowiska tolerancyjnego. Pokazuje jak młodzież obecnie się czuję i jak próbuje sobie radzić z problemami. Spektakl w filharmonii był połączeniem muzyki klasycznej z tekstami w formie rapu.
Zdaniem uczniów było to niesamowite i pouczające przeżycie.
Po koncercie wybraliśmy się całą grupą na gorącą czekoladę do Pijalni Czekolady Wedla.
Agata Pytlak
Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-techniczny ,,KOLOROWA JESIEŃ’’, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: płaskie oraz przestrzenne. Uczniowie w swoich pracach wykazali się dużą pomysłowością i twórczością.
Nagrodzeni uczniowie:
1 miejsce: Grzegorz Kowalski kl.2d
2 miejsce: Amelia Godlewska kl.3a
3 miejsce: Jakub Gronek kl.2c
wyróżnienia: Filip Kaczmarek kl. 2c, Emilia Gradzik kl. 2a
1 miejsce: Adam Miedziński kl. 3c
2 miejsce: Alicja Makarewicz kl. 2b
3 miejsce: Julia Kubowicz kl. 1a
wyróżnienia: Nina Bujnowicz kl. 2b, Zofia Jabłońska kl. 2a
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Małgorzata Kołobycz
30.11.2024 roku klasy 2a i 2c zgodnie z tradycją wybrały się na pobliski cmentarz w Bezrzeczu, by uczcić pamięć zmarłych. Uczniowie zapalili znicze oddając hołd tym, którzy odeszli.
Małgorzata Kołobycz, Beata Kuźma-Falęcikowska
22 października odwiedziliśmy Sąd Okręgowy w Szczecinie. Rano wstąpiliśmy jeszcze do centrum handlowego Galaxy, by coś przekąsić lub kupić. Dopiero około godziny 12 znaleźliśmy się w Sądzie. Przy wejściu musieliśmy przejść przez bramki - jak na lotnisku - żeby sprawdzić, czy nie mamy niebezpiecznych przedmiotów. Zostaliśmy pokierowani na drugie piętro do sali rozpraw na spotkanie z sędzią. Pan sędzia bardzo ciekawie opowiadał o tym, co mu się przytrafiło w sądzie. Pokazał nam, jak wygląda rozprawa, dodatkowo sami mogliśmy przymierzyć togi i poczuć się przez chwilę jak prokurator czy adwokat. Niektórzy z nas mieli za zadanie odegrać rolę oskarżonego.
Michalina Krzemińska, Katarzyna Michalska
30 września w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego "Master of English".
Mistrzami języka angielskiego zostali:
I Miejsce: Michał Leszczyński z klasy 7b,
II Miejsce: Jan Sontowski z klasy 7a,
III Miejsce: Martyna Małaszczycka z klasy 8b.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.
Anna Świąder
23 października 2024 r. uczniowie klas pierwszych oraz wszystkie dzieci z grup przedszkolnych wraz z Punktem Przedszkolnym wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Dzięki grantowi przyznanemu Gminie Dobra przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. dzieciaczki zapoznały się z zasadami selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Każda grupa otrzymała też zestawy gier/zabawek edukacyjnych oraz kompostowników do utrwalania zdobytej na warsztatach wiedzy. Warsztaty przybliżyły przedszkolakom pojęcie odpadów oraz zasady ich właściwej segregacji. Niewątpliwie największą atrakcją była możliwość zaobserwowania pracy śmieciarki i obejrzenie kabiny kierowcy.
Alicja Antoniewicz-Mikuła
Uczniowie klasy 2c zachęceni lekturą szkolną pt: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek autorki Justyny Bednarek w dniu dzisiejszym wykonali własnoręcznie swoje skarpetki. Uczyli się szycia, nawlekania nitki na igłę i przyszywania guzików. Skarpetki były przeróżne. Zapraszam do galerii.
Beata Kuźma-Falęcikowska
BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, w której co roku bierzemy udział. Uczniowie klas 7B, 7C, 7D i 8C mieli możliwość obejrzenia materiałów mających na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Była to dla nich ważna lekcja historii.
Anna Pieluszczak
Uczniowie klasy 2c wspólnie przygotowali zdrowe sałatki warzywne, które były bardzo kolorowe, świeże i zdrowe. Sałatki były przygotowane z wartościowych dla organizmu składników i wzbogacone smakiem przypraw, których zapach, kolor i smak poznali uczniowie. Dzieci przygotowały wystawę przypraw, znajdującą się w holu szkoły. Wystawa opisujące aromat i walory smakowe nadające potrawom.
Beata Kuźma-Falęcikowska
2 października klasy 7C i 7D wzięły udział w wycieczce po gminie Dobra. Odwiedziły najciekawsze miejsca w Wołczkowie, Dobrej, Buku i Stolcu. Dzięki przewodniczce- pani Monice Kołacz mieli możliwość poznać niezwykłą historię okolicznych miejscowości. Za co bardzo dziękujemy.
Anna Pieluszczak
Dnia 30 września uczniowie klas 2a,2c świętowali Dzień Chłopaka w kinie Helios oglądając seans filmowy "Nierozłączni" opowiadający o kumpelskiej komedii, o sile marzeń i potędze wyobraźni. Ten dzień upłynął wszystkim w radosnej i miłej atmosferze.
Małgorzata Kołobycz
Dnia 5 października 2024 r. uczniowie klas 1-3 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu wzięli udział w Dniu Latawca, który odbył się na Lotnisku w Dąbiu. Uczniowie wraz z Panią Beatą Kuźmą - Falęcikowską i Anną Biegaj uczestniczyli w konkursie, aby zaprezentować swoje wielobarwne i pomysłowe latawce. Dzień Latawca rozpoczął się od powitania uczniów przez organizatorów. Następnie latawce były oceniane przez komisję za lot, estetykę, technikę i pomysłowość wykonania. Dzieci miały okazję do uczestnictwa w wielu zabawach i konkursach. W wolnej chwili każdy mógł posilić się i wzmocnić do dalszej zabawy. W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych szkół z całego Szczecina i okolic. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali swoje latawce, które wykonane były z różnych materiałów, takich jak papier, poliester, czy plastik. Na szczególną uwagę zasługuje uczeń klasy IIc Ignacy, który zajął 11 miejsce spośród wielu startujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie i wykonanie pracy. Zapraszamy do udziału w konkursie Latawca, który odbędzie się w przyszłym roku.
Anna Biegaj, Beata Kuźma - Falęcikowska
W poniedziałek 23 września uczniowie z 7b wybrali się na wycieczkę do Książnicy Pomorskiej, w której obejrzeli różnego rodzaju zbiory biblioteczne.
Anna Pieluszczak
5 września udaliśmy się razem z wychowawcą do Centrum Symulacji Medycznej PUM na warsztaty z symulatorem pierwszej pomocy. Najpierw obejrzeliśmy film o PUM , a potem zajrzeliśmy do wnętrza karetki wyposażonej w sprzęt do ratowania ludzi. Następnie zwiedzaliśmy różne sale, między innymi salę operacyjną, na której znajdują się prawdziwe sprzęty operacyjne. Później na fantomach wierności uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy, a na koniec odwiedziliśmy salę porodową, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak przyjmuje się poród fizjologiczny. To była ciekawa i pouczająca wycieczka. Mogliśmy nie tylko nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, ale także przekonać się, jak studenci medycyny przygotowują się do wykonywania zawodu.
Michalina Krzemińska, Katarzyna Michalska
29 maja mieliśmy ogromną przyjemność gościć w murach naszej szkoły Pana Pawła Madejskiego. Klasy 6a, 6b oraz 8a i 8b wzięły udział w prelekcji pt. Rok w Antarktyce. Pan Paweł, z wykształcenia geodeta, ukończył AGH w Krakowie, prowadził badania w Zatoce Hornsund na Spitsbergenie oraz dwukrotnie na Antarktydzie - najpierw uczestniczył w XI Wyprawie Antarktycznej PAN w roku 1987, prowadził pomiar prądów morskich w Cieśninie Bransfielda. Kilka lat później kierował XIV Wyprawą Polskiej Akademii Nauk do Stacji im. H. Arctowskiego. Pan Paweł spędził na Antarktydzie dwa lata. Mogliśmy na chwilę przenieść się na drugą półkulę naszej planety i poczuć ten chłód. Nasz gość ma szerokie zainteresowania, stworzył m.in. mapę ciekawych obiektów dendrologicznych szczecińskich parków, która została zaakceptowana w Systemie Informacji Przestrzennej miasta Szczecin. Jest również najbardziej znanym przewodnikiem po zieleni Szczecina. Na Facebooku szukajcie Drzewa i krzewy Szczecina.
Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za spotkanie.
Bartosz Olszewski
Z przyjemnością informujemy, że drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Klara Dworniak (2c), Alexander Jensen (3a) oraz Szymon Bęgier (3b) zajęła drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego FunKnowledge, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 45 w Szczecinie. Nasi uczniowie świetnie poradziły sobie nie tylko z zadaniami językowymi, ale również popisały się znajomością zagadnień kulturowych. Gratulacje!
Anna Sokal
11 stycznia klasa 3a w ramach laboratorium przyszłości odbyła warsztaty budowania konstrukcji z klocków Lego Education. Celem było kształtowanie wyobraźni przestrzennej oraz doskonalenie umiejętności pracy w parach. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Powstały wspaniałe budowle.
Justyna Ładczuk
8 stycznia 2024 r. w kl. 1a odbyły się zajęcia z Programu Laboratorium Przyszłości. Uczniowie zdobywali wiedzę z matematyki, rozwijali wyobraźnię i uczyli się zgodnej współpracy w zespołach. Tworzyli i projektowali modele przestrzenne z klocków Lego Edukation BricQ.
Małgorzata Kołobycz
Okres Świąt Bożego Narodzenia to pracowity czas w naszej szkole. Ozdabiamy sale lekcyjne i korytarze szkolne. Organizujemy kiermasze i konkursy o tematyce świątecznej. 22 grudnia 2023 roku podczas uroczystości szkolnej podsumowaliśmy konkursy: Kolęd, Szopek Bożonarodzeniowych i Świątecznej Kartki dla Samotnego Seniora. Czytaj wiecej... Wręczyliśmy zwycięzcom dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców. Zgodnie z tradycją podczas szkolnej uroczystości odbyły się Jasełka przygotowane przez klasę 2 c i 3c. Uczniowie wcielili się w różnorodne postaci, recytowali, grali na instrumentach, tańczyli i śpiewali.
Wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary, stworzyło wyjątkową atmosferę. Teraz będziemy czekać, aby spełniły się życzenia Pana Dyrektora Jarosława Poźniaka, które zakończyły naszą uroczystość.
Lidia Starz, Monika Mikołajczak, Agata Stepnowska, Barbara Stępniewska
Powered by aSc EduPage